gazetapacjenta.pl
Czwartek, 16 sierpnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch
Menu serwisu
Strona główna
Gazeta Pacjenta
Aktualności
Ogłoszenia drobne
........................................
Okiem pacjenta
Leki z apteki
Zioła i ziółka
Optyk radzi
Ciekawostki
Humor
Relaks
Kącik hormonalny
........................................
Lekarz radzi
Diagnostyka
Leczenie w Europie
Porady prawne
Ubezpieczenia zdrowotne
........................................
Deutsch
Turystyka i wypoczynek
Kontakt z nami
Reklama w serwisie
Linki
........................................
Polityka prywatności
Ankiety
Czy stosujesz suplementy diety?
 
Logowanie do serwisu

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Optyk radzi

OPTYK RADZI to dział, w którym znany optyk pan Józef Gill przedstawia najważniejsze infromacje dotyczące produktów i technologii w optyce. Znajdą się tu również m.in. rankingi dotyczące cen: soczewek, szkieł, oprawek oraz ocena ich trwałości.Kiedy czytać w okularach Drukuj Wyślij znajomemu
Oceny: / 4
11.09.2005.

 Kiedy czytać w okularach

 - Mam 48 lat. Do tej pory szczyciłam się bardzo dobrym wzrokiem. Ponieważ jednak coraz gorzej widziałam przy czytaniu - musiałam odsuwać od siebie gazetę czy książkę - zgłosiłam się do okulisty. Ten zapisał mi okulary plus jeden. Po kilku tygodniach ich używania zauważyłam, że wzrok się tak przyzwyczaił do szkieł, że bez nich już nie widzę czcionek. Trochę się przestraszyłam. Może lepiej zrezygnować z okularów? Czy ich noszenie nie przyspieszy pogłębiania się wady

 Odpowiada dr Andrzej Wójcicki, ordynator Oddziału Okulistycznego Szpitala Powiatowego w Końskich.

Dodaj komentarz (2 Komentarze/y)
Czytaj całość
 
Okulary przeciwsłoneczne - porady optyka Drukuj Wyślij znajomemu
Oceny: / 24
14.06.2004.

Okulary przeciwsłoneczne - porady pana Józefa

Wraz ze zbliżającym się latem i dłuższymi słonecznymi dniami wzrasta, jak co roku zainteresowanie okularami chroniącymi oczy przed nadmiernym nasłonecznieniem. Coraz liczniejsze grono ludzi zastanawia się, – jakie okulary kupić? Przed podjęciem takiej decyzji należałoby najlepiej poradzić się optyka lub okulisty. Dlaczego? Promieniowanie ultrafioletowe niesie dla naszych oczu wiele zagrożeń. Nie każde okulary przeciwsłoneczne chronią oczy przed jego szkodliwymi skutkami. Emisja promieni UV w okresie letnim jest bardziej wzmożona niż w pozostałych porach roku. Nie ulega wątpliwości, że powinniśmy, a nawet powinniśmy chronić oczy przed większą ilością światła słonecznego. Może ono być przyczyną wielu dolegliwości. Między innymi zaczątkiem zaćmy.

Dodaj komentarz (0 Komentarze/y)
Czytaj całość
 
Jak dobrać soczewki kontaktowe Drukuj Wyślij znajomemu
Oceny: / 27
11.05.2004.

Co to są soczewki kontaktowe? Jakie wady wzroku możemy nimi korygować i jakie soczewki powinniśmy wybrać, żeby komfort widzenia był jak najlepszy?

Soczewka kontaktowa to materiał hydrożelowy o właściwościach optycznych zakładany bezpośrednio na rogówkę.

Podstawowy podział soczewek kontaktowych to soczewki twarde i miękkie.

Soczewki twarde początkowo wykonywane z pleksiglasu nieprzepuszczającego tlenu, obecnie z materiału, który doskonale przepuszcza tlen i inne gazy, wykonywane są na indywidualne zamówienie pacjenta. Są bardzo drogie, ale mają same zalety. Posiadają doskonałe właściwości optyczne, dużą przepuszczalność tlenu i innych gazów, trwałość i łatwość ich pielęgnacji. Nosi się je bardzo komfortowo nawet przez kilka lat.

Dodaj komentarz (3 Komentarze/y)
Czytaj całość
 
Soczewki kontaktowe Drukuj Wyślij znajomemu
Oceny: / 5
01.05.2004.

Soczewki kontaktowe

Zanim podjąłem się udzielania porad optycznych zastanawiałem się, jaka porada powinna zapoczątkować ich cykl. Zdecydowałem, że pierwszym tematem będą soczewki kontaktowe. W ostatnich latach ich popularność ciągle wzrasta. Sama decyzja o zamianie tradycyjnych okularów na soczewki kontaktowe nie wystarcza. Koniecznie musimy zasięgnąć porady lekarza okulisty lub optyka.

Większość osób z wadami wzroku korekcję swojej wady zaczyna od okularów z czasem przestawiając się ewentualnie na soczewki kontaktowe. Na rynek polski soczewki docierały z opóźnieniem i stanowiły rzadkość z różnych względów. Nieufność wobec nowego, nie najlepsza ich jakość, a przede wszystkim względy finansowe.

Dodaj komentarz (0 Komentarze/y)
Czytaj całość
 
Pogoda
Gdańsk
---
Gdańsk °C | Katowice °C | Kraków °C | Poznań °C | Rzeszów °C | Szczecin °C | Warszawa °C | Wrocław °C
REKLAMA
Advertisement
Najczęściej czytane
© 2004-2018 Gazeta Pacjenta
Opracowanie i utrzymanie TELEZET