gazetapacjenta.pl
Czwartek, 16 sierpnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch
Menu serwisu
Strona główna
Gazeta Pacjenta
Aktualności
Ogłoszenia drobne
........................................
Okiem pacjenta
Leki z apteki
Zioła i ziółka
Optyk radzi
Ciekawostki
Humor
Relaks
Kącik hormonalny
........................................
Lekarz radzi
Diagnostyka
Leczenie w Europie
Porady prawne
Ubezpieczenia zdrowotne
........................................
Deutsch
Turystyka i wypoczynek
Kontakt z nami
Reklama w serwisie
Linki
........................................
Polityka prywatności
Ankiety
Czy stosujesz suplementy diety?
 
Logowanie do serwisu

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Leki z apteki

Zwykle wierzymy lekarzom bez zastrzeżeń i zażywamy leki, które nam zapisują. Warto jednak wiedzieć, co się kryje za popularnymi nazwami handlowymi mniej lub bardziej znanych medykamentów. Stąd pomysł na przewodnik po lekach, który będziemy rozszerzać i stopniowo uzupełniać. Informacji, porad, rankingu cen będzie dla Państwa dostarczał m.in. farmaceuta Jaorsław BorowskiHomeopatia leczy czy mami? Drukuj Wyślij znajomemu
Oceny: / 3
22.03.2006.

Homeopatia leczy czy mami?leki_m

Homeopatia nie jest alternatywą dla medycyny klasycznej, lecz dobrym jej uzupełnieniem, np. podczas terapii antybiotykowej. O dobranie leków należy jednak zwracać się do specjalistów z tej dziedziny – podkreślali lekarze homeopaci na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Żadna terapia nie powinna być prowadzona bez dokładnego rozpoznania – przestrzegają specjaliści (fot. arch.)

Czytaj całość
 
Dłuższa lista leków refundowanych Drukuj Wyślij znajomemu
Oceny: / 5
28.04.2005.

 Dłuższa lista leków refundowanych

 Ministerstwo zdrowia planuje rozszerzyć listę leków refundowanych. Resort chce włączyć do listy preparaty specjalistycznego stosowania, które będą mogli przepisywać pacjentom tylko uprawnieni lekarze specjaliści.

Czytaj całość
 
Lista leków refundowanych 2005, część 3 Drukuj Wyślij znajomemu
Oceny: / 8
30.12.2004.

Lista leków refundowanych 2005, część 3

Iwona Hajnosz. Lista została przygotowana na zamówienie "Gazety Wyborczej" przez wydawnictwo Medycyna Praktyczna w oparciu o Suplement do Indeksu Leków MP.

Czytaj całość
 
Lista leków refundowanych 2005, część 2 Drukuj Wyślij znajomemu
Oceny: / 6
30.12.2004.

Lista leków refundowanych 2005, część 2

Iwona Hajnosz, Lista została przygotowana na zamówienie "Gazety Wyborczej" przez wydawnictwo Medycyna Praktyczna w oparciu o Suplement do Indeksu Leków MP

1 stycznia wchodzi w życie nowa lista leków refundowanych. Co to oznacza dla pacjentów? Zmianę cen. Ale niekoniecznie podwyżkę! Dziś wykaz leków, które po Nowym Roku najbardziej stanieją!

Te leki będą tańsze!

Dzisiaj publikujemy kolejną listę - znajdziesz na niej sto leków, które po Nowym Roku stanieją najbardziej. Listę przygotowali specjaliści z wydawnictwa Medycyna Praktyczna

Jak czytać listę?

Leki pogrupowaliśmy alfabetycznie, ale - uwaga - według tzw. substancji czynnych będących głównym składnikiem leków. Dalej wymieniamy nazwę leku, jego postać i dawkę, a na końcu nową cenę, która zacznie obowiązywać po 1 stycznia (w nawiasie podajemy, o ile lek będzie tańszy).

Uwaga! Nasze listy przygotowujemy wyłącznie w oparciu o ceny urzędowe. Ponieważ mają one charakter cen maksymalnych, może tak się zdarzyć, że w niektórych przypadkach pacjenci w aptekach zapłacą nawet mniej, niż my podajemy.

Przypominamy! Ten wykaz to nie jest cała lista leków refundowanych. Nie jest to też wykaz tańszych odpowiedników. To sto leków, które najbardziej stanieją po Nowym Roku, w porównaniu z tym.

Co możesz sprawdzić?

Znajdź nazwę tzw. substancji czynnej na opakowaniu swojego leku. Według niej możesz poszukać taniejących odpowiedników stosowanego przez ciebie preparatu i wspólnie z lekarzem porównać ich cenę z ceną pozostałych odpowiedników. Odsyłamy do lekarza, ponieważ leki refundowane są dostępne wyłącznie na receptę. Zawsze zresztą warto omówić koszt terapii z lekarzem.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 17
Pogoda
Gdańsk
---
Gdańsk °C | Katowice °C | Kraków °C | Poznań °C | Rzeszów °C | Szczecin °C | Warszawa °C | Wrocław °C
REKLAMA
Advertisement
Najczęściej czytane
© 2004-2018 Gazeta Pacjenta
Opracowanie i utrzymanie TELEZET